Najpopularniejsze Włoskie marki odzieżowe – które wybrać?

Włoska marka odzieżowa

Włochy są uznawane za kraj mody. To tam wszystko się narodziło, gdy swoją działalność zaczęli najwięksi projektanci tworząc niezwykle popularne Włoskie marki odzieżowe. Dziś możemy wymieniać tysiące marek odzieżowych, których ubrania są produkowane we Włoszech. Ten kraj to mekka współczesnej mody z najbardziej prestiżowymi markami odzieżowymi od znanych projektantów na całym świecie. Odzież włoska wyróżnia się jakością materiału, który jest na najwyższym poziomie oraz współczesnymi krojami tak, jak odzież Sandbella. Moda włoska podąża za nowymi trendami, a co najlepsze – często sama je nadaje. To od najbardziej znanych projektantów i ich kolekcji, dowiadujemy się w czym będziemy chodzić w przyszłych sezonach.

Włoskie marki odzieżowe zazwyczaj mają również sklepy online, jednak z ograniczonym asortymentem. Najlepsze włoskie marki odzieżowe stawiają na limitowane kolekcje w sklepach stacjonarnych. Ciężko jest wybrać przewodnie firmy odzieżowe, ponieważ jest ich bardzo dużo. W tym artykule posłużymy się zdaniem klientów i przyjętymi opiniami dla danych marek oraz podpowiemy wam, którą markę wybrać, jeżeli zdecydujecie się na zakupy we Włoszech.

Włoska marka odzieżowa – którą wybrać?

W takim razie, jakie włoskie marki odzieżowe wybrać? Przed zakupami musimy liczyć się z tym, że ceny tak prestiżowych marek odzieżowych nie są niskie. W zamian za to, dostajemy piękną odzież, wysokiej jakości odzież, która będzie nam służyła przez lata. Jedną z najbardziej popularnych, jak i twórczych włoskich firm odzieżowych jest Dolce&Gabbana. Jest to stosunkowo młoda marka, gdyż powstała w 1985 roku. Stworzona została przez tytułowych projektantów: Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Marka rozwijała się powoli, od małego studio, które znajdowało się w centrum Włoch. Moment przełomowy i kulminacyjny DG nastąpił, podczas gdy Madonna ubrała na swój koncert gorset od projektantów tej marki.

Świat zakochał się w stylu tworzonym przez Domenico i Dolce. Dziś sklep jest bardzo rozwinięty i sławny na całym świecie. Marka ta rozwinęła się w tak dużym stopniu, że dziś znajdziemy w ich sklepach każdą część garderoby. Ceny jednak przerażają wiele osób, które zajrzą na ich stronę internetową. Jakie jeszcze włoskie marki odzieżowe pojawiają się na rynku?

Drugą włoską marką odzieżową jest Prada. Dom mody powstał w roku 1913. Prada słynie głównie z produkcji pasków, butów, torebek, czy szali. Projekty tej marki nadają wiodący styl mody na całym świecie. Są raczej klasyczne, o prostych wzorach oraz kolorystyce. Marka produkuje również limitowane kolekcje ubrań, które można zakupić w sklepach stacjonarnych, bądź w specjalnie wyznaczonych miejscach, w których te ubrania będą dostępne.

Giorgio Armani to kolejna firma warta polecenia, w której warto zakupić element swojej garderoby. Marka ta jest słynna głównie ze sprzedaży zegarków, już dziś znanych na całym świecie. Swoje początki Giorgio zaczynał projektując ubrania damskie jak i męskie, poprzez buty, torebki, spodnie itd. Armani był pierwszym projektantem, który postanowił podzielić swoją markę na pewne grupy. Podzielił kategorie i elementy szafy nazywając je np.: Emporio Armani, Armani Casa, Armani USA, Armani Junior.

Włoska marka odzieżowa

Kolejna włoska marka odzieżowa, która powstała w 1983 roku to Moschino. Marka miała na celu tworzenie prostych ubrań codziennego użytku w dość niskich cenach. Projektant kierował jasnymi kolorami, które mimo wszystko sprawiały, że projekty były wybuchowe i dynamiczne. Franco Moschino stworzył arcydzieła w pięknych kolorach natury.

Sprawdź również – Sklep Miasesy – rzetelne opinie o produktach, sukienki, dostawa, zwroty, co to za firma?

Kolejną włoską marką odzieżową jest Fendi, która powstała w 1918 roku. Na samym początku projekty tej marki miały zamysł ciężkich, skórzanych lub futrzanych kurtek i płaszczy. Zamysł ten powstał od czasów wojennych. Z biegiem czasu kolekcję Fendi zmieniały się nie do poznania. Dziś możemy zakupić u nich lekkie, zwiewne i delikatne elementy naszej garderoby, które charakteryzują się skromnością.

Wyżej opisane włoskie marki odzieżowe to te, które są uznawane za najważniejsze, najpopularniejsze i te, co wyznaczają kierunki w świecie mody. Po scharakteryzowaniu każdej z nich na pewno już wiesz, którą z nich wybierzesz, w zależności od tego, czego potrzebujesz i szukasz. Firmy te nadają najwyższą jakość ubraniom oraz pochodzą od światowych marek projektantów, dlatego ceny mogą być dla niektórych zaskakujące. Pamiętajmy jednak, że lepiej jest mieć trzy rzeczy z danej kategorii w garderobie, niż dziesięć takich, które po drugim założeniu będą się nadawały jedynie do wyrzucenia.

Reklama