Michał Chaciński – kim jest, wiek, producent, krytyk filmowy, Wikipedia

Michał Chaciński - kim jest, wiek, producent, krytyk filmowy, Wikipedia (1)

Wszyscy podziwiamy i obserwujemy aktorów i osoby medialne, jednak dzisiaj przybliżymy wam osobę Michała Chacińskiego cenionego krytyka filmowego i producenta. Opowiemy o jego dorobku artystycznym oraz czy znajdziecie go na Wikipedii. 

Michał Chaciński – kim jest?  

Mówią, że otworzył Gdynię na świat, kim jest rozsławiony Michał Chaciński? To polski dziennikarz, krytyk filmowy, tłumacz, reżyser, producent w skrócie człowiek wielu talentów. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego wydziału filologii angielskiej i laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych a w 2010 roku zdobył Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla krytyka filmowego. 

Michał Chaciński jest także recenzentem dla poczytnej Gazety Wyborczej, wydawanego do 2013 roku magazynu Film oraz członkiem redakcji internetowego magazynu kulturalnego Esensja, w którym publikuje bardzo dużo recenzji i informacji z wydarzeń w polskiej kinematografii. Jego teksty i opinie publikowane są także w tygodniku opiniotwórczym Polityka. Ceniony i ambitny Michał Chaciński w 2005 roku podjął współpracę z Telewizją Polską, dla której recenzował filmy w TVP Kultura, a także prowadzi program Tygodnik Kulturalny. W 2007 roku został powołany na eksperta przy Polskim Instytucie Sztuki. 

Sprawdź również – Przemysław Babiarz – kim jest, wiek, wzrost, przeszczep włosów, Szymon, Marzena, Wikipedia

Michał Chaciński – wiek 

Krytyk filmowy urodził się 4 marca 1971 roku w Gdańsku. W rodzinnym mieście ukończył filologię angielską i początkowo zajmował się tłumaczeniem dokumentów, ale jak sam mówi, to kino zawsze było bliskie jego sercu. 51-letni krytyk filmowy może poszczycić się sporymi osiągnięciami zawodowymi, albowiem w latach 2011-2013 został powołany przez ówczesnego Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego na stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

To były przełomowe lata w karierze młodego wówczas Michała Chacińskiego, gdyż dzięki nowemu spojrzeniu i kreatywnym pomysłom Festiwal Filmowy w Gdyni zyskał nowe oblicze i stał się prestiżowym wydarzeniem nie tylko w kraju, ale i Europie. Ambitny dziennikarz przełamał całkowicie stare schematy festiwalu i wzbudził duże zainteresowanie nie tylko sponsorów, ale także aktorów i ludzi kina z całego świata. Za największy sukces Michała Chacińskiego uważa się fakt, że Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni niewątpliwie stał się prestiżowym wydarzeniem. 

Michał Chaciński – producent 

Wydaje się, że posada dyrektora artystycznego Festiwalu w Gdyni rozbudziła w Michale Chacińskim nowy talent, gdyż w 2012 roku po raz pierwszy zadebiutował jako producent filmowy w dokumencie Mundial. Gra o Wszystko, który zebrał dobre recenzje i zapoczątkował karierę producentką Michała Chacińskiego. Największą i najsłynniejszą produkcją filmową jest komedia romantyczna Planeta Singli, która doczekała się kilku części. Pierwsza powstała w 2016 roku a kolejne co dwa lata 2018,2019 i ostatnia w 2021 roku. Film okazał się sporym sukcesem, a krytyk filmowy udowodnił opinii publicznej swój talent i zmysł filmowy. Michał Chaciński poza produkcją filmową doskonale sprawdza się także w roli scenarzysty, filmowiec może poszczycić się współpraca przy ponad 600 produkcjach dokumentalnych dla Telewizji Publicznej. 

Sprawdź również – Janusz Basałaj – kim jest, wiek, brat, żona PZPN, Wikipedia

Michał Chaciński – krytyk filmowy 

Michał Chaciński przez lata zyskał szacunek i uznanie świata filmowego. Jest uznawany za znawcę kina oraz dobrego krytyka filmowego. Jego recenzje zawsze są obiektywne i trafione w punkt. Aktorzy i producenci cenią opinię krytyka i zawsze podkreślają jego bezstronność opinii, większości przyznaje, że bez względu na konflikt interesu, jaki zawsze jest pomiędzy ludźmi filmu a krytykami, to szanują dziennikarza. Sam Michał Chaciński zapytany o woje recenzje odpowiada, że zawsze jest bezstronny i prawdziwy w swojej ocenie a uważa, że najlepszą formą krytyki filmowej jest zrobienie lepszego filmu. 

Zapytany, czy nie uważa, że jako producent nie jest obiektywny w zawodzie krytyka filmowego, Michał Chaciński zdecydowanie odpowiada, że wręcz przeciwnie i uważa, że dobry krytyk filmowy powinien praktycznie poznać każdy z procesów powstawania filmu, bo dzięki temu jest bardziej świadomy i wiarygodny. Michał Chaciński wielokrotnie został doceniony i uznany krytyk filmowy, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. 

Michał Chaciński – Wikipedia 

Zainteresowani osobą Michała Chacińskiego śmiało możemy zaglądać do Wikipedii, w której znajdziemy informacje o dziennikarzu. Najwięcej Wikipedia powie nam o życiu zawodowym Michała Chacińskiego, opisuje jego liczne nagrody i sukcesy, jakie odnosi w świecie kina. Możemy dowiedzieć się także podstawowych informacji takich jak data urodzenia czy wykształcenie. Tematu życia prywatnego Wikipedia nie porusza w ogóle więc nie dowiecie się, czy ma żonę i dzieci, gdzie mieszka lub jak nazywali się jego rodzice może dlatego, że sam Michał Chaciński nie publikuje informacji o życiu prywatnym.

Reklama