Maria Klauzunik – kim jest, wiek, żona Niemena, dzieci, czy żyje, Wikipedia

Maria Klauzunik - kim jest, wiek, żona Niemena, dzieci, czy żyje, Wikipedia (1)

Twórczość Czesława Niemena to niewątpliwie piękna spuścizna kulturowa. Artysta od zawsze kochał muzykę, jednak początki jego kariery nie były łatwe, o czym wie najlepiej Maria Klauzunik jego pierwsza żona. Kim jest kobieta, która przyjechała za nim do Polski i była z nim na początki drogi do sławy? Poniższy wpis postanowiliśmy poświęcić sylwetce Marii Klauzunik i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie tego, kim dokładnie jest Maria. 

Maria Klauzunik – kim jest? 

Kobieta nie jest znana i ciężko znaleźć o niej informacje w internecie. Maria Klauzunik była pierwszą żoną Czesława Niemena. Oboje mieszkali na Białorusi, a kobieta początkowo nie była zainteresowana muzykiem. Po ślubie jednak młodzi nie żyli razem, Niemen wyjechał do Polski, a Maria dopiero potem do niego dołączyła. Po urodzeniu córki zdecydowała się dokończyć edukację. Po ukończonej szkole pielęgniarskiej zaczęła pracę w gdańskim szpitalu. Małżeństwo nie dogadywało się za dobrze, bo twardo stąpająca po ziemi Maria nie rozumiała artystycznej duszy Czesława Niemena. Ona chciała, żeby był w domu, on chciał śpiewać. Pomimo że małżonkowie rozstali się, ich relacje były poprawne. Czesław Niemen płacił alimenty na córkę i podczas każdego swojego pobytu w Trójmieście odwiedzał ją. Sporadycznie spotyka się także z Marią.

Sprawdź również – Krzysztof Feusette – kim jest, wiek, wzrost, żona, pochodzenie, dzieci

Maria Klauzunik – wiek, data urodzenia 

W jakim wieku jest obecnie Maria Klauzunik? Nie wiadomo kiedy urodziła się Maria Klauzunik jednak w biografii Czesława Niemena możemy przeczytać, że w wieku 19 lat ożenił się z Marią Klauzunik, koleżanka z młodszej klasy co wskazuje, że oboje byli w podobnym wieku, więc dzisiaj ma około 80 lat, w takim razie ustala się jej datę urodzenia na 1942 rok.  Marysia Klauzunik podobnie jak Czesław Niemen urodziła się w Starych Wasiliszkach małej wsi na Białorusi. 

Maria Klauzunik żona Niemena 

Piękna, młoda, adorowana przez wielu Maria Klauzunik na początku nie zwracała uwagi na Czesława Niemena, który podobno był w niej szaleńczo zakochany. Jak sama wspomina dopiero jego muzyka i portret, który namalował dla niej, sprawiły, że kobieta zauważyła jego starania. Para wzięła ślub w 1958 roku. Młodzi  jednak nie cieszyli się długo swoim szczęściem, ponieważ Niemen z obawy o powołanie do Radzieckiej armii wyjechał z Białorusi do Polski. Gdy po długim czasie Maria Klauzunik dołączyła do niego para, zdecydowała się na ślub kościelny. Owocem ich związku była córka Maria, jednak rodzinie żyło się ciężko, bo kobieta nie pracowała podobnie jak Czesław, który skupiał się na muzyce, pracując tylko dorywczo. 

Sytuacja była na tyle ciężka, że młodzi nawet nie mieszkali razem. Marysia z córką przeprowadziła się do rodziców Niemena, a on pomieszkiwał w piwnicy Liceum Muzycznego w Gdański. W 1961 roku Maria Klauzunik postanowiła dokończyć zaczęta jeszcze na Białorusi szkołę pielęgniarską. Na czas nauki córka pary zamieszkała u dziadków. Dopiero parę lat później w 1965 roku cała rodzina zamieszkała razem. Jak wspomina sama Maria Klauzunik ich życie nie było szczęśliwe. Ona wiecznie zła na męża, że nie ma stałej pracy, on nieobecny bez reszty poświęcony muzyce. Małżeństwo przetrwało do 1971 roku, jednak rozpadło się latami. To właśnie Maria związała się z innym mężczyznom i wystąpiła o rozwód. Podobno piosenka, którą w 1963 roku na festiwalu w Opolu zaśpiewał Czesław Niemen, mówiła o Marii i ich wspólnym życiu. 

Sprawdź również – Agata Konarska – kim jest, wiek, mąż, dzieci, matka, ojciec, Wikipedia

Maria Klauzunik – dzieci

Maria Gutowska z domu Wydrzycka to córka Czesława Niemena i Marii Klauzunik i wydaje się, że to jedyne dziecko kobiety. Urodziła się 1960 roku w Polsce. W dzieciństwie wychowywała się u dziadków, ponieważ matka kończyła szkołę pielęgniarską. Gdy miała 5 lat Maria Klauzunik i Czesław Niemen rozwiedli się, a Marysia została z matką. Maria Klauzunik zadbała, aby mieli ze sobą dobry kontakt. Czesław Niemen nie zapomniał o córce i pomimo drugiego małżeństwa była obecna w jego życiu. Córka wspomina tatę jako zabawnego, troskliwego i czułego. Wspomina, że zawsze nazywał ją pierworodną. Dziewczyna ma dwie córki i twierdzi, że jedna z nich odziedziczyła talent i miłość do muzyki po dziadku i jest pewna, że dzięki temu jej ojciec jest wciąż obecny w jej życiu. 

Maria Klauzunik czy żyje? 

Nigdzie nie ma informacji na temat obecnego życia Marii Klauzunik, czy to oznacza, że nie żyje? Tego nie wiemy. Po rozwodzie z Czesławem Niemenem życie Marii Klauzunik stało się bardzo prywatne i tajemnicze. Kobieta nie zabiegała nigdy o uwagę mediów. Jedynie konflikt z drugą żoną Czesława Niemena sprawił, że kobieta otworzyła się na temat małżeństwa. Maria Klauzunik oraz jej córka walczą o spadek po artyście, jednak nie interesują się pieniędzmi, a pamiątkami i dorobkiem artystycznym muzyka.

Maria Klauzunik – Wikipedia 

Platforma Wikipedia to kopalnia wiedzy. Serwis zawiera szereg różnych artykułów, które poświęcone są praktycznie każdej osobie. Jak jest w przypadku Marii Klauzunik? O Marii Klauzunik nie znajdziemy informacji w Wikipedii. Także internet nie wiele wie o kobiecie, pojawia się znikoma ilość wpisów. Lakoniczne informacje pojawiają się w biografii Czesława Niemena, gdzie Maria Klauzunik wspomniana jest jako żona. Najwięcej informacji możemy przeczytać w wywiadzie córki Marysi, która opowiada o swojej mamie Marii Klauzunik.

Reklama