Sławomira Łozińska – kim jest, wiek, wzrost, rodzina, Wikipedia

Sławomira Łozińska - kim jest, wiek, wzrost, rodzina, Wikipedia (1)

Sławomira Łozińska to polska aktorka teatralna i filmowa. Jest cenioną postacią ze względu na ogromny talent, a przede wszystkim kunszt aktorski. Ma na swoim koncie ogrom wspaniałych ról. Pomimo ogromnej sławy i wielu osiągnięć, jej życie bywało trudne. Doświadczyła ogromnej tragedii rodzinnej, ale o tym dowiesz się w dalszej części artykułu. Internauci często pytają o to, kim jest Sławomira Łozińska, jaki jest jej wiek, ile ma lat, jaki jest jej wzrost, co mówi o niej Wikipedii. Odpowiedzi na te pytania, a także inne liczne ciekawostki znajdziesz poniżej. 

Sławomira Łozińska – kim jest?

Kim jest Sławomira Łozińska? To aktorka wielkiego formatu. Ukończyła warszawskie liceum, a następnie poszła na studia, które ukończyła w 1975 roku. Uzyskała tytuł magistra sztuki. Łozińska nie zakończyła jednak na tym swojej edukacji. Kolejnym krokiem było ukończenie podyplomowego studium menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej. Jak można wywnioskować po samym wstępie, Łozińska to ambitna osoba. Kim jest Sławomira Łozińska? – kontynuując odpowiedź na to pytanie, warto powiedzieć, że aktorka zaczynała swoją przygodę od grania w teatrach. Pierwsze kroki na deskach teatru postawiła w Teatrze Narodowym w Warszawie i łącznie grała tam przez 15 lat. 

Występowała także w Teatrze Nowym, Teatrze Adekwatnym, Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. Była także redaktorką i prowadzącą programu Kawa czy herbata, była wiceprezesem zarządu głównego Związku Artystów Scen Polskich, a także kierowniczką Działu Organizacji Pracy Artystycznej Teatru Narodowego i  dyrektorką naczelną Teatru Ateneum. Była w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Jak widzicie, Sławomira Łozińska pełniła wiele ważnych funkcji. Można powiedzieć, że teatr był jej życiem zarówno od strony sceny, jak i kulis. Jaki jest wiek Sławomiry Łozińskiej? Ile ma lat? Jaki jest jej wzrost? Czy ma rodzinę? Co mówi o niej Wikipedia? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Sprawdź również – Katarzyna Wajda – kim jest, wiek, wzrost, mąż, Matthew Wajda, rodzice, dzieci

Sławomira Łozińska – wiek

Jaki jest wiek Sławomiry Łozińskiej? Ile ma lat? Aktorka urodziła się 8 kwietnia 1953 roku, a więc na dzień dzisiejszy ma 69 lat. Pomimo wieku emerytalnego Łozińska dalej chętnie gra na scenie i w serialach. Aktualnie kojarzona jest głównie z rolą Basi Jakubik-Grzelak w Barwach Szczęścia. Starsi słysząc nazwisko Łozińska, za pewne wspomnieli by o roli Bronki w Daleko od szosy, czy Joanny Racewicz w Labiryncie. Wiesz już, ile ma lat Łozińska, czas dowiedzieć się, jakiego jest wzrostu.

Sławomira Łozińska – wzrost

Jakiego wzrostu jest Sławomira Łozińska? Aktorka ma 164 cm wzrostu. To piękna aktorka. Kiedy była młoda jej uroda bardzo się wyróżniała. Do dziś aktorka cieszy się szczupłą sylwetką i promiennym wyrazem twarzy.

Sprawdź również – Honorata Witańska – kim jest, wiek, wzrost, rodzina, Instagram, Wikipedia

Sławomira Łozińska – rodzina

Sławomira Łozińska pochodzi z inteligenckiej rodziny. Jej rodzice nigdy nie pochwalili jej wyboru. Nigdy nie chcieli, aby Sławomira uczyła się w szkole teatralnej. Na przekór rodzinie, została aktorką. Tą dziedziną sztuki zainteresowała ją jej nauczyciela polskiego. Łozińska była żoną pianisty Janusza Olejniczaka, z którym miała dwójkę synów – Tomasza i Pawła. Niestety jej starszy syn Tomasz zmarł w wyniku błędu lekarskiego. Kiedy skręcił nogę, lekarze nie podali mu leku przeciwzakrzepowego i młody 24-letni Tomasz zmarł w wyniku zatoru. 

Dla aktorki rodzina była bardzo ważna, dlatego też śmierć syna bardzo nią wstrząsnęła. Aktorka sięgała po alkohol, zażywała dużo leków, by zagłuszyć cierpienie. Aktorka o swoim małżeństwie mówi, że były to lata szarpaniny, ponieważ zarówno ona, jak i jej mąż mieli mocne charaktery. Jak twierdzi Olejniczak, nie dorośli do małżeństwa, a na pewno nie on. Wyznał, że często znajdował miłość, a gdy się gubiła, szukał następnej. Obydwoje zaznali spokoju po rozwodzie. W końcu potrafili rozmawiać ze sobą po przyjacielsku. Wiesz już, jak wyglądało życie rodzinne aktorki. Poniżej dowiesz się, co mówi o Łozińskiej Wikipedia.

Sławomira Łozińska – Wikipedia

Jakie informacje znajdziesz na Wikipedii o Łozińskiej? Wikipedia opisuje życiorys Sławomiry Łozińskiej. Można z niego dowiedzieć się, do jakich szkół i uczelni uczęszczała, a także jakie stanowiska obejmowała w poszczególnych latach. Kolejny akapit na Wikipedii dotyczy osiągnięć i wyróżnień. Było ich naprawdę sporo. Następny nagłówek odnosi się do filmografii. Pozycji w tej kategorii jest ogrom. Świadczy to o bogatym dorobku artystycznym kobiety. Pierwszą rolę filmową dostała w 1975 roku, gdzie zagrała pielęgniarkę w Dyrektorach. 

Z roku na rok roli przybywało. Ogromną sławę przyniosła jej rola Bronki w Daleko od szosy i to właśnie wtedy aktorka została zauważona i jej kariera mocno poszybowała w górę. Zapamiętana została także z roli pielęgniarki Marysi w Alternatywach 4, w których grała w 1983 roku. 1988 roku sprawił, że aktorka stała się jeszcze bardziej rozchwytywana. Wcieliła się w rolę Joanny Racewicz, żony Adama w Labiryncie. Aktorka pokazała swój ogromny talent, ale także doświadczenie. To bardzo ciekawa postać. Gdyby trzeba było opisać ja trzema słowami, to myślimy, że te opisywałaby ją najlepiej – ambicja, talent, profesjonalizm.

Reklama