Gra w pieniążka monetę – o co chodzi i na czym polega? Wyjaśniamy zasady zdarte kostki

Gra w pieniążka monetę - o co chodzi i na czym polega Wyjaśniamy zasady zdarte kostki (1)

Rozrywka jest czynnością uwielbianą przez wszystkich, nie ma znaczenia w jakim jesteśmy wieku, jeżeli możemy z danej czynności czerpać radość, z przyjemnością to robimy. Różnego rodzaju gry towarzyszą dorosłym oraz dzieciom, ponieważ dorośli często podczas towarzyskich spotkań zabierają ze sobą planszówki lub umawiają się w klubach na bilard, lotki czy piłkarzyki. 

Opcji na spędzenie wolnego czasu macie sporo, ponieważ co jakiś czas pojawia się nowa gra, bądź do łask powracają zapomniane dawne gry z dzieciństwa. Nasze pociechy niestety większość czasu spędzają przed komputerem, jednak kiedy pokażemy im jakąś kultową grę, chętnie odrywają się od klawiatury, takie rozgrywki mogą przynieść jeszcze więcej pozytywnych emocji. 

Stare, ponadczasowe gry bardzo często wracają w szkołach, ponieważ wiele placówek wprowadza zakaz posiadania telefonu komórkowego, a dzieciaki muszą coś robić. My graliśmy w kapsle, klasy, popularna była gra w pieniążka, bierki. Na każdej przerwie szkolnej korytarze zapełniały się grającymi osobami. Dzieciaki czasami wracają do tamtych zajęć, coraz częściej w sieci wyszukiwana jest gra w pieniążka. Młode osoby pytają o zasady tej gry. Bardzo nas to zaskoczyło, jednak z przyjemnością przybliżymy wszystkie wytyczne. 

W dalszej części naszego artykułu opisujemy grę w pieniążka, o co chodzi, na czym polega gra w pieniążka, jak się gra w pieniążka. Szczegółowo zdradzamy zasady gry w pieniążka. Odpowiadamy także na częste pytanie, czy gra w pieniążka boli oraz o co chodzi ze zdartymi kostkami podczas gry w pieniążka. 

Gra w pieniążek – o co chodzi?

W takim razie o co chodzi z tą niezwykle niegdyś popularną zabawą i grą w pieniążka? Największe zainteresowanie różnymi dawnymi grami, zauważalny był w 2020 roku, kiedy to zostaliśmy zmuszeni do siedzenia w domach. Rodzicie, musieli jakoś zająć czas najmłodszym, jednak nie zawsze akceptowali spędzanie całego dnia przed ekranem komputera czy przed telefonem. Z tego względu zapoznawali swoje dzieci z grami, które królowały w ich dzieciństwie. Takie wspólne granie wielokrotnie wciągało dzieciaki, dodatkowo cała rodzina mogła miło spędzić czas. 

Jedną z takich gier, która wraca co jakiś czas do łask, jest gra w pieniążek. Nastolatkowie z dużym zainteresowaniem śledzą, o co chodzi w grze w pieniążka, jakie są zasady tej gry. Nie wszyscy znają tę grę, dlatego w dzisiejszym artykule zdradzamy, o co chodzi w grze w pieniążka. Zasady tej rozgrywki są dosyć proste, z pewnością każdy szybko zrozumie obowiązujące wytyczne i przystąpi do własnej rozgrywki. Gra w pieniążka, jak sama nazwa wskazuje, wymaga do gry jedynie monetę, najlepiej, aby była to 2 złote, albo 5 złotych. Na czym dokładnie polega ta gra?

Sprawdź również – 50 trudnych i ciekawych pytań do przyjaciela i przyjaciółki

Gra w pieniążka – na czym polega?

W sieci jest sporo pytań, na czym polega gra w pieniążka, ponieważ jest to bardzo stara gra, dzisiejsza młodzież może nie wiedzieć, o co chodzi podczas gry w pieniążek. 

Rodzice swoich pociech z pewnością nie będą zadowoleni, że ich dzieci grają w tę grę, chociaż sami jako nastolatkowie spędzali godziny nad obracaniem pieniążka. 

Przyjęte zasady oraz wytyczne podczas rozgrywki gry w pieniążka są proste, nie musicie nawet spisywać regulaminu na kartce, ponieważ każdy gracz doskonale będzie wiedział, co robić. Ilość graczy jest dowolna, nie ma określonej liczby maksymalnej, oczywiście, aby rozpocząć grę, muszą być dwie osoby, ponieważ w pojedynkę nie będziecie w stanie zagrać. 

Gra w pieniążka najprościej jak to możliwe, polega na umiejętnym obracaniu monetą, która kręci się wokół własnej osi. Najważniejsze jest to, aby nie zatrzymać kręcącego się pieniążka, bo wtedy tracicie swoje tzw. punkty oraz szanse na kontynuację gry. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, do gry najlepszym pieniążkiem może okazać się 2 złotówka, albo 5 złotówka. Niegdyś wykorzystywano do gry duże stare monety PRL’owskie. Głównie chodzi tutaj o to, aby pieniążek był ciężki.

Jak się gra w pieniążka?

Wyjaśniając szczegółowo, jak się gra w pieniążka nie zajmiemy was sporo czasu, ponieważ zasady są naprawdę proste. Osoby, które grają w pieniążka, już od jakiegoś czasu powtarzają, że nowa osoba, kiedy zobaczy, jak oni grają, po jednym rozegraniu doskonale wie, o co chodzi i może przystąpić do rozgrywki. 

Nastolatkowie wiele razy sprawdzają, jak się gra w pieniążka, ponieważ rozgrywka jest szybka, nie trwa długo jednak emocje, jakie towarzyszą podczas kręcenia pieniążkiem, są niezastąpione. W skrócie, gra w pieniążka polega na tym, aby zachować w jak najdłuższym czasie ruch obrotowy pieniążka na stole, przegrywa ta osoba, której nie uda się przedłużyć ruchu obrotowego monety.

Sprawdź również – Najlepsze wyzwania do butelki – TOP10

Gra pieniążek – zasady 

Dla wszystkich zainteresowanych grą w pieniążek poniżej zamieszczamy szczegółowe zasady gry w pieniążek. Przed rozpoczęciem warto zaopatrzyć się w większą monetę np. dwa lub pięć złotych, ponieważ taka moneta będzie się lepiej obracała. 

Kolejnym krokiem jest ustawienie pieniążka na płaskim i równym podłożu, jeżeli będziecie chcieli zagrać w pieniążka na nierównościach, gra może być utrudniona. Następnie pierwsza osoba rozgrywająca stawia pionowo pieniążka i kręci, moneta, obracając się wokół własnej osi, musi być podtrzymana ruchem drugiego gracza. 

Każdy po kolei musi umiejętnie pstryknąć pieniążek, tak aby nie upadł. Jeżeli wasz ruch będzie błędny i pieniążek przestanie się kręcić, musicie położyć zaciśniętą pięść na blacie kostkami do dołu. Rozgrywający bierze monetę między palec środkowy a wskazujący i kciukiem wyrzuca wprost pod wasze kostki. 

Czy gra w pieniążka boli?

Do tej pory wyjaśniliśmy łagodniejszą zasadę gry w pieniążka, który polega na obracaniu palcami monety. Znając zasady gry w pieniążka wiele osób pyta, czy gra w pieniążka boli. W tym momencie warto wskazać inną zasadę gry w pieniążka, a mianowicie chodzi o zdarte kostki. Gra w zdarte kostki wymaga dwóch uczestników. Jedna osoba to napastnik, a drugi to obrońca, który przykłada zaciśniętą pięść równolegle do stołu. Napastnik ma za zadanie przy użyciu kciuka, wykonać mocne pchnięcie w stronę obrońcy, w celu zdarcia kostki, wygrywa ta osoba, która nie wytrzyma napięcia napastnika.

W związku z tym, pojawiają się liczne pytania odnoszące się do tego, czy gra w pieniążka boli? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, ponieważ to zależy od graczy. Jeżeli oddane wyrzuty monety w wasze kostki będą mocne, możecie poczuć ból. W niektórych ekstremalnych przypadkach może dojść do mocniejszych uszkodzeń.

Zdarte kostki – gra w pieniążka

Jeżeli gracie w pieniążka z mało delikatnymi osobami, wasze kostki mogą ucierpieć. Monety, które się dobrze obracają zazwyczaj są duże i ciężkie, dlatego podczas strzału możecie mieć zdarte kostki. Gra w pieniążka może wnieść sporo śmiechu, jednak konsekwencją mogą być także zdarte kostki. 

Reklama