Od ilu lat można pracować w Biedronce? Sprawdzamy wymagania wiekowe

Od ilu lat można pracować w Biedronce Sprawdzamy wymagania (1)

Można śmiało założyć, że zdecydowana większość z nas ma swój ulubiony sklep czy market. Kiedy wybieramy się na zakupy, często zwracamy uwagę na takie czynniki jak to, czy ceny w danym sklepie są niskie czy wysokie, jakiej jakości są dostępne w nim towary, czy jego asortyment odpowiada naszym potrzebom, czy jest on często uczęszczany, dobrze wyposażony, czy cieszy się dobrymi opiniami i przede wszystkim, czy jest on w dobrej lokalizacji od nas. 

Sprawdź również – ile Dino płaci za działki pod sklepy?

Nie ulega wątpliwości, że jest kilka nazw sklepów, czy to mniejszych czy większych, które odwiedziła zdecydowana większość z nas, dlatego też raczej nie mamy problemów z ustaleniem, który market najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Mało jest firm, które tak szeroko wbiły się w mentalność obywateli Polski, jak sieć sklepów Biedronka. Biedronka to jeden z największych liderów wśród swojej kategorii, każdego dnia markety na całej przestrzeni Polski odwiedzają setki tysięcy, a nawet miliony kupujących, a swoim szerokim asortymentem, jak i również konkurencyjnymi cenami, Biedronka przyciąga klientelę każdego rodzaju. 

Jest to sklep oferujący dobrej jakości produkty, stale rozwijający się, a dodatkowo trudno jest znaleźć miasto czy miasteczko, w którym nie moglibyśmy spotkać Biedronki. Co ciekawe, tylko garstka osób, nawet tych robiących zakupy w tym sklepie codziennie, ma pojęcie o tym, jakim właściwie biznesem jest Biedronka; jaka jest geneza tego giganta oraz jak wygląda praca w nim. Na szczęście, Internet nie zostawia nas w tym samych, a interesujących informacji znajdziemy nam tam na pęczki. Zainteresowane tym mogą być zwłaszcza osoby, które zastanawiają się nad pracą w tej firmie i potrzebują informacji i danych, które mogą pomóc im w podjęciu decyzji. Praca w marketach takich jak Biedronka często bywa trudna, komplet niezbędnych informacji jest więc czymś, co może pomóc nam się do tego właściwie przygotować.

Biedronka – co to za firma?

Wydaje się, że każdy wie jakim rodzajem sklepu jest Biedronka oraz co to za firma, jednak jest kilka faktów, o których nie każdy może wiedzieć. Właścicielem sieci sklepów Biedronka jest pochodząca z Portugalii spółka Jeronimo Martins S.A., a pierwsze sklepy tej marki zaczęły powstawać w Polsce już 25 lat temu. Na ten moment, w Polsce możemy znaleźć ponad 3100 Biedronek, w ponad 1000 różnych miejscowości. Biedronka zatrudnia na ten moment dziesiątki tysięcy pracowników, będąc jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku firm prywatnych. 

Biedronka reklamuje się najwyższą jakością sprzedawanych produktów, a także niskimi, przystępnymi dla każdego cenami. Asortyment tej sieci sklepów nie ogranicza się wyłącznie do artykułów spożywczych, w wielu sklepach możemy znaleźć artykuły drogeryjne, papiernicze czy przemysłowe, często w cenach o wiele bardziej zachęcających niż gdziekolwiek indziej. Wszystkie te czynniki, a zwłaszcza niskie ceny i szerokość asortymentu sprawiają, że Biedronka stała się w oczach wielu sklepem niemal kultowym, permanentnie wpisanym w teraźniejszą kulturę. Jest to jeden z najpopularniejszych marketów w Polsce.

Od ilu lat można pracować w Biedronce?

Pytanie o to, od ilu lat można pracować w Biedronce często pojawia się w Internecie w okresie wakacyjnym, kiedy to młodzież szuka sposobów na dodatkowe zarobki, jednocześnie nie musząc martwić się o szkołę i naukę. Jak każda praca, praca w tych marketach wiąże się z pewnymi czynnościami, których nie mogą wykonywać osoby niepełnoletnie i mimo, że praca w sklepach takich jak Biedronka nie wydaje się skomplikowana, istnieją pewne powody, dla których obowiązują ograniczenia wiekowe. 

Sprawdź również – Od ilu lat można pracować w Glovo? Sprawdzamy wymagania wiekowe

To, od ilu lat można pracować w Biedronce nie wydaje się trudnym zagadnieniem, kiedy spojrzymy na fakt, że kasjerzy w tym sklepie muszą sprzedawać produkty takie jak papierosy czy alkohol, co robić mogą wyłącznie pełnoletni. Przyjęte jest więc, że pracownikami sieci sklepów Biedronka, mogą być tylko i wyłącznie osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia.

Od ilu lat można pracować w Biedronce Sprawdzamy wymagania (1)

Czy 17 latek może pracować w Biedronce?

To, czy 17 latek może pracować w Biedronce bywa przedmiotem sporów, jako, że w niektórych sytuacjach prawnych, osoba w tym wieku traktowana jest jako osoba dorosła. Niestety dla poszukującej pracy młodzieży, w sieci sklepów Biedronka nie ma odstępstwa od szeroko przyjętej reguły, że jedynie osoby pełnoletnie mogą sprzedawać pewne artykuły. 

Nie jest wiadome, czy sytuacja się zmieni, ale na ten moment wydaje się, że to, czy 17 latek może pracować w Biedronce będzie nas zastanawiać, dopóki nie dostaniemy sygnału, że cokolwiek miałoby się zmienić. Na ten moment ta konkretna część polityki firmy wydaje się niewzruszalna oraz że nie zmieni się ona w najbliższym czasie. Sieć sklepów Biedronka działa w zgodzie z polskim prawem, dlatego nie ma obecnie możliwości, by nastolatkowie mogli być pełnoprawnymi pracownikami tej marki.

Reklama