Seweryn Krajewski – kim jest, wiek, żona, rodzina, gdzie mieszka, czy żyje, Wikipedia

Seweryn Krajewski - kim jest, wiek, żona, rodzina, gdzie mieszka, czy żyje, Wikipedia

“Przyjedź mamo na przysięgę” tę piosenkę zna prawie każdy, tak jak grupę Czerwone Gitary i Seweryna Krajewskiego, o którym to właśnie dzisiaj przeczytacie. W poniższym wątku postaramy się dokładnie przybliżyć sylwetkę tej niezwykle szanowanej i popularnej postaci. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić to, kim jest Seweryn Krajewski, jaki jest jego wiek, kim jest żona, gdzie mieszka, i czy w ogóle żyje. Na sam koniec przedstawimy, czy platforma Wikipedia zawiera jakąkolwiek wzmiankę o tej postaci. Zatem, zapraszamy do dalszej części wpisu

Seweryn Krajewski – kim jest? 

Jedni powiedzą, że legendą polskiej piosenki, inni, że liderem ich ulubionego zespołu z młodości. Muzyk, kompozytor, tekściarz. To wszystko prawda, ale jego historia jest o wiele ciekawsza. Seweryn Krajewski uszkodził się 3 stycznia 1973 roku w Nowej Soli jednak dzieciństwo i lata młodości spędził w Sopocie. Ukończył liceum muzyczne w Gdańsku oraz klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej. Już w czasach szkolnych grał na gitarze i występował z zespołami Błękitni i Złote Struny. 

Największą popularność Seweryn Krajewski zdobył w 1965 roku, kiedy został członkiem zespołu Czerwone Gitary, w którym nie tylko śpiewał i grał, ale także wraz z Krzysztofem Klenczonem pisał teksty i komponował piosenki. Większość hitów zespołu była właśnie jego autorstwa. W 1997 roku odszedł z zespołu i rozpoczął karierę solową. Seweryn Krajewski tworzył także muzykę filmową, a jego kompozycje zostały wykorzystane w takich filmach jak Uprowadzenie Agaty, Kogel-mogel czy Och, Karol. Kolejny duży sukces w karierze muzyka miał miejsce w 2009, gdy nagrana w duecie z Andrzejem Piasecznym płyta „Na przekór nowym czasom- live” pokryła się platyną. 

Sprawdź również – Maria Klauzunik – kim jest, wiek, żona Niemena, dzieci, czy żyje, Wikipedia

Seweryn Krajewski – wiek, ile ma lat?

W takim razie, w jakim wieku jest Seweryn Krajewski, ten niezwykle wyjątkowy muzyk? Polski muzyk i kompozytor spędził na estradzie ponad 50 lat. Dla Seweryna Krajewskiego czas jest bardzo łaskawy, 75-latek jest w doskonałej formie fizycznej i nadal komponuje muzykę. W latach 60 tych piosenki Seweryna Krajewskiego śpiewała cała Polska. Jego data urodzenia to 3 stycznia 1947 rok.

Seweryn Krajewski – żona 

To była miłość jak z bajki on muzyk najpopularniejszego zespołu ona młoda i piękna wpatrzona w niego jak w obrazek. Tak można opisać początki znajomości Seweryna i Elżbiety Krajewskich. Poznali się na jednym z jego koncertów. Pobrali się w 1974 roku i przez ponad 37 lat byli małżeństwem. Para miała dwóch synów Sebastiana się Maksymiliana. Tragiczny wypadek, w którym zginął młodszy syn Maksymilian, zmienił ich życie na zawsze. 

To wtedy właśnie zaczął się kryzys w małżeństwie Seweryna Krajewskiego. Elżbieta znalazła pocieszenie w pisaniu wierszy, a Seweryn Krajewski oddał się bez reszty muzyce. Małżeństwo trwało przy sobie latami, jednak w 2017 roku definitywnie zakończyli związek. Seweryn Krajewski po rozwodzie wyjechał za granicę i tam wiedzie spokojne życie u boku swojej wieloletniej przyjaciółki Heleny Giersz. Muzyk zapowiedział, że nie ma zamiaru wracać do kraju a USA to teraz jego nowy dom. 

Sprawdź również – Krzysztof Feusette – kim jest, wiek, wzrost, żona, pochodzenie, dzieci

Seweryn Krajewski – rodzina 

Pomimo bajecznej kariery muzycznej życie prywatne Seweryna Krajewskiego nie było sielanką. Po tragicznym wypadku i śmierci młodszego syna nie umiał poradzić sobie z wielką tragedią. Żona muzyka oddała się do reszty poezji, a on sam rzucił się w wir pracy twórczej. Ta niewyobrażalna tragedia położyła się  cieniem na całą rodzinę Krajewskich. Po latach, w życiu Seweryna Krajewskiego znowu zawrzało za sprawą rzekomej nieślubnej córki. Julita Krajewska, bo tak się nazywa, utrzymuje do dziś, że jest jego dzieckiem. Ceniący spokój muzyk znów znalazł się w centrum wydarzeń, ponieważ kobieta uczyniła z tego sprawę medialną. Ostatecznie Krajewski zrobił testy dna, którymi udowodnił kłamstwo. Przy okazji tej afery Seweryn Krajewski przyznał, że ma dwie nieślubne córki, ale żadną z nich nie jest ta kobieta. 

Seweryn Krajewski – gdzie mieszka, nie żyje? 

Muzyk większą część swojego życia mieszkał w podwarszawskim Józefowie, gdzie wraz z żoną Elżbietą cieszył się spokojem. Dom bujnie otoczony roślinnością zapewniał Sewerynowi Krajewskiemu spokój i utrudniał dostęp wścibskim paparazzi. Po rozwodzie Seweryn Krajewski na stałe wyjechał do USA. Zamieszkał wraz z Heleną Giersz w stanie New Jersey. Seweryn Krajewski nie ma zamiaru wracać do Polski. 

Seweryn Krajewski żyje czy nie? Parę lat temu media obiegła informacja w Internecie, że Seweryn Krajewski nie żyje. Świat muzyki i fani nie mogli w to uwierzyć. Pojawiały się głosy, że osobiste życiowe dramaty w końcu zebrały żniwo i muzyk ciężko zachorował. Jednak to nie prawda i Seweryn Krajewski żyje i ma się całkiem dobrze, a w styczniu 2022 roku obchodził okrągłe 75 urodziny. Prawdą jest, że muzyk zniknął na dobre z Polski i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Możliwe, że ta właśnie nieobecność Seweryna Krajewskiego wywołała plotki. W związku z tym dementujemy wszelkie pogłoski, które świadczą o tym, że Seweryn Krajewski nie żyje, wręcz przeciwnie, jest zdrowy i ma się dobrze.

Seweryn Krajewski – Wikipedia 

Wikipedia to kompendium wiedzy, znaleźć tam można praktycznie każdą informację. Jak jest w przypadku opisywanej sylwetki Seweryna Krajewskiego, czy Wikipedia zamieszcza jakiś wpis o tej postaci? W dzisiejszych czasach najszybszym źródłem informacji jest Internet. Gdy interesuje nas Seweryn Krajewski sprawdzany właśnie tam i słusznie, bo w Wikipedii nas nie zawiedzie. Najobszerniej opisana jest kariera muzyczna Seweryna Krajewskiego, co nie dziwi, bo dorobek artysty jest imponujący. Encyklopedia opisuje także pokrótce prywatne życie artysty.

Reklama