Zenon Laskowik – kim jest, wiek, wzrost, życie prywatne, rodzina, żona, dzieci, czy żyje?

Zenon Laskowik - kim jest, wiek, wzrost, życie prywatne, rodzina, żona, dzieci, czy żyje (1)

Zenon Laskowik, urodzony 26 marca 1945 roku w Rekściu, to znany satyryk, artysta kabaretowy oraz aktor. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, jednak już w czasie studiów zajął się tworzeniem kabaretu “Klops”, a później wraz z grupą artystów założył kabaret “Tey”. Laskowik zdobył popularność dzięki swoim występom na scenie, gdzie zabawiał publiczność swoim poczuciem humoru i krytyką otaczającej rzeczywistości. W 1979 roku zagrał swoją pierwszą rolę filmową jako inżynier Zdzisław Mrozek w filmie “Słodkie oczy”, a rok później pojawił się w epizodzie filmu “Filip z konopi”.

W latach 90-tych Zenon Laskowik zdecydował się na wycofanie się z działalności estradowej i rozpoczął pracę jako listonosz w Poznaniu. Mimo to, pozostał w świadomości Polaków jako ikona polskiej satyry i humoru. Jego twórczość była doceniana za krytykę otaczającej rzeczywistości oraz za wnikliwe spojrzenie na codzienne problemy. Zenon Laskowik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich satyryków, a jego wkład w polską kulturę jest trwały i cieszy się uznaniem publiczności.

Zenon Laskowik – kim jest?

Zenon Laskowik to polski satyryk, artysta kabaretowy oraz aktor, który urodził się 26 marca 1945 roku. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie założył kabaret “Klops” oraz kierował radiowęzłem. W 1970 roku wraz z Krzysztofem Jaślarem stworzył kabaret “Tey”, który przyniósł mu ogromną popularność i uznanie publiczności.

W ciągu kolejnych lat Zenon Laskowik występował w duecie kolejno z Januszem Rewińskim i Bohdanem Smoleniem, prezentując niezwykle zabawne i inteligentne skecze i monologi. W 1980 roku na festiwalu w Opolu kabaret “Tey” zaprezentował skecz “S tyłu sklepu”, który stał się znakiem rozpoznawczym grupy.

W latach dziewięćdziesiątych Zenon Laskowik zdecydował się na rezygnację z kariery scenicznej i podjął pracę listonosza. Jednakże w 2003 roku powrócił do występów na scenie wraz z założoną przez siebie Platformą Artystyczną O.B.O.R.A., prezentując spektakl “Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. W tym samym roku użyczył swojego głosu jednej z postaci w filmie animowanym “Mój brat niedźwiedź”.

W kolejnych latach Zenon Laskowik kontynuował swoją karierę artystyczną, występując na scenie teatralnej oraz w kinie. W 2010 roku nawiązał współpracę z kinem-teatrem Apollo, gdzie w ramach “Kabareciarni Laskowika” prezentował program “Co się dzieje, co się dzieje”. Od 2013 roku występuje w Teatrze Polskim w Poznaniu z programem “W blasku jubileuszu”, a w 2015 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu zaprezentował program “Będą zmiany…”.

Podczas swojej kariery Zenon Laskowik zagrał także dwie niewielkie role filmowe – w “Słodkich oczach” z 1979 roku oraz w “Filipie z konopi” z 1981 roku. Jego twórczość była doceniana za krytykę otaczającej rzeczywistości oraz za wnikliwe spojrzenie na codzienne problemy. Zenon Laskowik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich satyryków, a jego wkład w polską kulturę jest trwały i cieszy się uznaniem publiczności.

Sprawdź również – Dagmara Kaźmierska – kim jest, wiek, wzrost, z mężem, życiorys, kiedyś, więzienie, sklep internetowy, Wikipedia

Zenon Laskowik – wiek, wzrost

Zenon Laskowik urodził się 26 marca 1945 roku w Rekściu, Białoruś. Jest znanym satyrykiem, artystą kabaretowym oraz aktorem. Mierzy 170 cm wzrostu. Jego partnerką życiową jest Aleksandra Laskowik, a mają razem córkę o imieniu Anna. Laskowik ma obecnie 78 lat, ponieważ jego data urodzenia to 26 marca 1945 roku.

Zenon Laskowik – życie prywatne

Zenon Laskowik to znany artysta, który urodził się w Rekście, na Białorusi. W swoim życiu prywatnym jest w związku małżeńskim z Aleksandrą Laskowik, z którą ma córkę o imieniu Anna. Informacje na temat jego życia prywatnego są dosyć skąpe, a artysta sam niezwykle chroni swoją prywatność, skupiając się przede wszystkim na karierze artystycznej. Wiadomo jednak, że Laskowik jest bardzo związany z rodziną i dba o nią, mimo że jego praca artystyczna związana jest z ciągłymi podróżami i występami.

Zenon Laskowik – rodzina

Artyście Zenonowi Laskowikowi (77 l.) nie brakowało popularności i sławy, jednak w pewnym momencie ta sytuacja stała się dla niego niemal zabójcza. Artyści często borykają się z trudnościami, a Laskowik nie był wyjątkiem. Miał problemy z nadużywaniem alkoholu i niemal doszło do rozwodu z jego małżonką Aleksandrą. Dodatkowo córka Ania niemal zerwała z nim kontakt. Obecnie nie ma informacji na temat rozwiązania tych problemów, ale wiadomo, że Laskowik po pewnym czasie zrezygnował z kariery estradowej i zaczął pracować jako listonosz w Poznaniu.

Zenon Laskowik – żona

Zenon Laskowik jest w związku małżeńskim z Olgą Laskowik, znaną jako Ola. Para poznała się na początku lat 70. i od tamtej pory są nierozłączni. Wspólnie wychowują córkę Annę, a Ola towarzyszy mężowi w jego artystycznej działalności. Oboje przeżyli trudne chwile w swoim związku, m.in. kiedy Zenon zaczął borykać się z problemami alkoholowymi. Jednak udało im się przetrwać ten kryzys i obecnie są szczęśliwą parą. Ola jest również zaangażowana w działalność Zenona, pomagając mu w organizacji jego programów i spektakli. Jest ona ważnym wsparciem dla artysty, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Zenon Laskowik – dzieci

Tak, Zenon Laskowik ma jedno dziecko – córkę Annę. Artysta zawsze starał się dbać o swoją rodzinę, choć w pewnym okresie swojego życia popadł w nałogi i miał problemy w relacjach z bliskimi. Jednak dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół udało mu się wyjść na prostą i wrócić do swojej kariery artystycznej. Anna Laskowik jest córką Oli i Zenona, jednak nie jest znana z działań artystycznych i stara się utrzymać swoje życie prywatne z dala od mediów. Zenon Laskowik wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że rodzina jest dla niego najważniejsza i zawsze starał się poświęcać czas dla swojej córki i żony.

Sprawdź również – Jan Mela – kim jest, wiek, wzrost, życiorys, ślub, żona, dziecko, córka, okoliczności wypadku, choroba

Czy Zenon Laskowik żyje?

Zenon Laskowik wciąż żyje i jest aktywny zawodowo. Od 2005 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. Artysta ma bogate doświadczenie w dziedzinie kabaretu, jest także aktorem i satyrykiem. W czasach PRL-u był twórcą kabaretu „Tey” w Poznaniu, który zyskał popularność w całym kraju. Niestety w pewnym momencie popularność uderzyła mu do głowy i zaczął nadużywać alkoholu, co doprowadziło do problemów rodzinnych. Jednakże obecnie skupia się na swojej pracy i kontynuuje swoją karierę artystyczną.

Reklama