Jaki wybrać kolor ścian do brązowych mebli? Oto najlepsze rozwiązania!

Jaki kolor ścian do brązowych wybrać mebli?

Brązowe meble to najbardziej klasyczny motyw oraz kolor mebli. Bardzo często tego rodzaju meble są wybierane przez klientów, ponieważ drewno króluje na rynku wystroju wnętrz już od dawien dawna. Brąz to przede wszystkim kolor drewna, skóry, czy ziemi. Kojarzy się więc zatem z tym, co jest naturalne, wprowadza ciepło i spokój. Oprócz klasycznych, drewnianych półek, czy szaf, możemy zakupić sofę w kolorze brązu. Dodatki również mogą przyciągać uwagę, a zarazem być idealnym dopełnieniem wnętrza, np. drewniane ramki, brązowe poduszki, czy dywan.

Jak wiemy, brąz może być ciemny, jasny, wchodzący bardziej w kolory piaskowe, czy kawowe. Wybór jest więc bardzo duży, jednak aby całe pomieszczenie komponowało się idealnie i było spójne, warto znać pewne zasady odnoszące się do tego, jaki dobrać kolor ścian do brązowych mebli oraz jaki kolor ścian pasuje do brązowych mebli. Brąz może być dla niektórych kolorem samym w sobie chłodnym, a dla niektórych ciepłym i przyjemnym dla oka. Wszystko zależy od tego, jak dużym i oświetlonym pomieszczeniem dysponujemy.

Sprawdź również – Jak oderwać i skuć płytki bez uszkodzenia? Oto prosty sposób!

Jeżeli twój pokój jest ciemny, nie dochodzi do niego słońce – proponujemy wybrać jasne odcienie brązowych mebli. Jeżeli natomiast twoje pomieszczenie jest duże i świetnie oświetlone, możesz się zdecydować na meble w ciemnych odcieniach brązu. Jaki jednak wybrać kolor ścian do brązowych mebli, aby nie przytłoczyć pokoju, bądź aby nie sprawić, że będzie za jasny? W tym artykule odpowiemy ci na to pytanie!

Kolory ścian do brązowych mebli

Jakie kolory ściany pasują do brązowych mebli? Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji. To, jakie kolory ścian wybierzemy do brązowych mebli, to w pełni nasza decyzja, jednak dziś chcemy Wam zaprezentować kilka wskazówek, które mogą wpłynąć na Twoje decyzje. Kolory ścian do brązowych mebli, to bardzo ważny element podczas remontu. Często decyzje padają na kolor szary. Brązowe meble świetnie komponują się z różnymi odcieniami szarości. Szary często jest postrzegany jako kolor smutny i przytłaczający, ale zarazem wprowadzający w spokój i harmonię.

Jeżeli dysponujesz przestronnym pomieszczeniem, możesz zdecydować się na tą kombinacje. Jeżeli natomiast Twój pokój jest mały, proponujemy pomyśleć o szarości, jednak w różnych odcieniach. Jednolity kolor na wszystkich ścianach może spowodować, że pomieszczenie stanie się jeszcze mniejsze wizualnie. Szarość i brąz razem wprowadzają dużo subtelnej elegancji, która może przypaść do gustu wielu osobom.

Ciemny brąz meble – jaki kolor ścian?

Co w przypadku, gdy posiadamy ciemno brązowe meble, jaki w tym przypadku kolor ścian wybrać? Jeżeli decydujemy się na meble w kolorze ciemnego brązu, automatycznie przychodzi do głowy myśl o ścianach jasnych. Do mebli w odcieniach ciemnego brązu proponujemy wybrać białe ściany. Będzie to świetne połączenie, które będzie bardzo stonowane, ale zarazem ciekawe. Białe ściany automatycznie rozjaśnią pomieszczenie. Jeżeli nie jesteś zwolennikiem białych ścian, pomyśl o innych rozwiązaniach, np. ceglanej, czy białej ścianie. Różne metody, takie jak ceglane ściany w kolorze białym sprawią, że pomieszczenie nie będzie monotonne. Oczywiście ciemne meble nie są przypisane białym ścianom. Możesz również przy jasnych brązach zdecydować się na śnieżnobiałe ściany.

Jaki kolor ścian do brązowych wybrać mebli?

Polecamy również rozważenie tej opcji osobom, które źle czują się w odcieniach zimnych, np. szarość. Biały oraz jasne odcienie, jak beż, czy ecru sprawią, że pokój będzie przytulny. Takie zestawienie świetnie dopełniają dodatki w postaci roślin, które dodają dużo świeżości i jeszcze więcej naturalnych kolorów wnętrzu.

Jaki kolor ścian do jasno brązowych mebli?

Jaki wybrać kolory ścian do jasno brązowych mebli? Do jasno brązowych mebli pasuje wiele kolorów ścian. Możesz wybrać kolory wymienione wyżej, jeżeli jednak chcesz zaszaleć i zaskoczyć swoich gości – możesz zdecydować się na bardziej odważne kolory, jak np. czarny. Dzięki temu, że meble jasno brązowe są tak uniwersalne, możemy łączyć je ze wszystkimi odcieniami całej palety kolorów. Czarny może świetnie współgrać z jasnymi meblami.

Może on zakrywać jedną ścianę, lub większość pokoju. Nie radzimy jednak podejmować decyzji o pomalowaniu całego pokoju na kolor czarny, gdyż może on stworzyć z pokoju przytłaczającą przestrzeń. Dodatkowo polecamy rozważenie tej opcji osobom, które posiadają raczej jasne i oświetlone pomieszczenia. Czarny może być wspaniałym dodatkiem, który zachwyci na pewno nie jednego gościa odwiedzającego nasz nowo wyremontowany dom.

Reklama