Przesyłka oclona AliExpress – ile idzie paczka z AliExpress po ocleniu?

Przesyłka oclona AliExpress - ile idzie paczka z AliExpress po ocleniu

Dokonywanie zakupów przez internet jest w obecnych czasach bardzo proste. Wystarczy, że klikniemy kilka wybranych opcji i gotowe. Nie musicie nawet płacić z góry, ponieważ możecie wybrać opcję za pobraniem, po obejrzeniu przesyłki dokonujecie zapłaty u kuriera. 

Trochę inaczej to wygląda w przypadku zakupów za granicą, takie możliwości także mamy, ale wszystkie zamawiane produkty muszą być wcześniej opłacone. Dodatkowo takie zamówienia muszą przejść przez rękę urzędu celnego. Wtedy możecie się spodziewać, że niebawem kurier zapuka do Waszych drzwi. 

Internetowe zakupy za granicami naszego kraju są bardzo popularne, zwłaszcza na stronie Aliexpress, te zakupy są dokonywane w Chinach, dlatego pojawia się dużo pytań dotyczących przesyłek Aliexpress. 

Postanowiliśmy odpowiedzieć na Wasze najczęstsze pytania, przesyłka oclona Aliexpress co to znaczy, to zagadnienie pojawia się najczęściej. Dodatkowo sprawdzamy, kiedy dojdzie przesyłka oclona Aliexpress, ile idzie paczka z Aliexpress po ocleniu? Zdradzamy jeszcze, jaka firma dostarcza paczki z Aliexpress w Polsce oraz co robić, jeśli paczka z Aliexpress utknęła w Polsce? 

Przesyłka oclona Aliexpress – co to znaczy?

Ludzie są coraz bardziej zainteresowani zakupami w internecie oraz na stronie Aliexpress, ponieważ ten sklep oferuje bogatą ofertę produktową w atrakcyjnych cenach. Wszystkie zakupione produkty na Aliexpress wyniosą Was znacznie taniej niż na polskich stronach, osoby prowadzące w naszym kraju sprzedaż internetową wielokrotnie zaopatrują się w produkty z Aliexpress. 

Po dokonaniu zakupu możecie śledzić swoją paczkę, wszystkie ruchy będą dla Was widoczne, dzięki czemu sprawdzicie, gdzie jest Wasza przesyłka. Na waszym koncie będą się pojawiały różne komunikaty, w zależności od tego, co obecnie będzie się działo z paczką z Aliexpress. 

Odnośnie do statusu paczki bardzo często pytacie co to znaczy przesyłka oclona Aliexpress? Takie hasła są widoczne w sumie za każdym razem, osoby, które regularnie zamawiają paczki z Aliexpress wiedzą, co to znaczy przesyłka oclona Aliexpress. 

Nie każdy ma taką wiedzę, dlatego postaramy się Wam przedstawić, co to znaczy przesyłka oclona Aliexpress. 

Widząc komunikat przesyłka oclona Aliexpress możecie zacząć się cieszyć, ponieważ takie hasło oznacza, że Wasza paczka pozytywnie przeszła odprawę celną w urzędzie celnym. 

Sprawdź również – Sortownia LNH – co to jest, co to znaczy, gdzie jest, ile idzie paczka?

Przesyłka oclona Aliexpress – kiedy dojdzie?

Po przeczytaniu komunikatu przesyłka oclona zawsze niecierpliwie czekacie, kiedy zamówione produkty do Was przyjdą. W sieci nawet pojawiają się wyszukiwania, przesyłka oclona Aliexpress, kiedy dojdzie, ponieważ odbiorcy i tak dosyć długo czekają na swoje zamówienie przez fakt, że wysyłka jest z Chin. 

Podczas śledzenia Waszej paczki możecie na bieżąco monitorować, kiedy dojdzie oclona przesyłka Aliexpress, ponieważ wszystkie zmiany są wprowadzane po każdym ruchu. Na swoim koncie oczywiście macie przybliżony czas dostawy, ale termin, kiedy przyjdzie oclona przesyłka Aliexpress jest nadzieją na przybycie przesyłki wcześniej. 

Ile idzie paczka z Aliexpress po ocleniu? 

Sprawdzacie często, ile idzie paczka z Aliexpress po ocleniu, ponieważ ten komunikat potwierdza, że wszystkie procedury związane z odprawą zostały zakończone. W chwili, kiedy widzicie, że paczka została oclona, możecie się spodziewać kuriera, który dostarczy Wasze zamówienie. 

To, ile idzie paczka z Aliexpress po ocleniu zależy oczywiście od wewnętrznych procedur firmy kurierskiej, która dostarcza na terenie naszego kraju takie przesyłki. Cała procedura oclenia paczki zazwyczaj trwa do kilku godzin, później wszystkie przesyłki trafiają do kuriera. 

Czas, ile idzie paczka z Aliexpress po ocleniu jest szacowany maksymalnie do 7 dni roboczych. Nie zawsze jednak Wasza przesyłka opuszcza urząd celny i wskakuje na status oclona, wtedy cała procedura znacznie się wydłuża. I co wtedy zrobić, kiedy paczka z Aliexpress utknęła w Polsce? 

Paczka z Aliexpress utknęła w Polsce – co robić?

Urząd celny może wstrzymać dalszą drogę Waszej paczki, jeżeli jej dokumenty będą błędnie wypełnione lub w sytuacji, kiedy paczka wzbudzi ich zaniepokojenie. Takie sytuacje nie zdarzają się często, jednak są możliwe, dlatego pytacie co robić, kiedy paczka z Aliexpress utknęła w Polsce?

W takich momentach możecie być poproszeni o stawienie się do urzędu celnego w celu wyjaśnienia wszystkich kwestii, które zainteresują instytucję. W przypadku niezgodności w dokumentach Wasza przesyłka zostanie wstrzymana w urzędzie nawet do miesiąca, ponieważ konieczne będzie poprawienie wszystkich kwitów. Możecie być także poproszeni o uiszczenie opłaty celnej. 

To, co wtedy będziecie mogli zrobić, jak paczka z Aliexpress utknie w Polsce to czekanie, aż pojawi się komunikat paczka oclona. 

Jaka firma dostarcza paczki z Aliexpress w Polsce? 

Zainteresowane osoby zakupami na Aliexpress sprawdzają jeszcze, jaka firma dostarcza paczki z Aliexpress w Polsce. Takie przesyłki nie będą dostarczane przez wszystkich przewoźników, ponieważ nie mają umowy z Aliexpress. 

Firma, która dostarcza paczki z Aliexpress w Polsce to Poczta Polska, ponieważ jako jedyna ma podpisaną umowę ze sprzedawcą. 

Reklama