Bracia Rodzeń – kim są, opinie, gdzie przyjmują, dieta, jadłospis, czy to oszuści?

Bracia Rodzeń - kim są, opinie, gdzie przyjmują, dieta, jadłospis, czy to oszuści (1)

Nastał nowy rok, a wraz z nim nadszedł czas noworocznych postanowień. Dla wielu z nas oznacza to rozpoczęcie starań o zdrowszy i lepszy styl życia. Dwa filary z tym związane to oczywiście wysiłek fizyczny oraz dieta. To właśnie nad tą drugą kwestią pochylimy się w niniejszym artykule. 

Nie można dziwić się osobom, które jako swoje postanowienia noworoczne wybierają poprawę diety oraz mocno skupiają się na zdrowym odżywianiu. Skąd czerpać wiedzę na ten temat? Sposobów jest wiele, od całkowicie darmowych m.in. filmów w sieci czy wpisów na forach i blogach, po rozwiązania całkowicie profesjonalne w formie wizyty u dietetyka. 

W niniejszym artykule bierzemy pod lupę Braci Rodzeń czyli nowe gwiazdy internetu w zakresie zdrowego odżywiania. 

Sprawdź również – Michał „Boxdel” Baron – wiek, wzrost, waga, gdzie mieszka, dziewczyna, Wikipedia

Bracia Rodzeń – kim są?

Bracia rodzeń to duet braci z tytułem lekarza, którzy poprzez media internetowe – kanał YouTube oraz swoją stronę internetową. Swoim obserwatorom i subskrybentom prezentują i przekazują wiedzę z zakresu zdrowego żywienia. Podstawą ich działalności jest wiedza lekarska i dietetyczna oraz rzetelne badania naukowe. Ma to być elementem wyróżniającym duet braci na tle konkurencji z zakresu żywienia w przestrzeni internetowej. 

Cechuje ich również rzetelne podejście skupione na obalaniu mitów, niekiedy niebezpiecznych, na temat odchudzania i diety. Specjalnością braci Rodzeń jest dieta ketogeniczna czyli tzw. keto. A więc, jakie opinie krążą na ich temat? Czy słynni bracia przyjmują klientów, jeżeli tak to pod jakim adresem? Czy sami praktykują jakąś konkretną dietę? Czy rozpisują oni i proponują konkretne jadłospisy? Co ze stawianymi zarzutami oszustwa? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. 

Bracia Rodzeń – opinie

Opinii jest tak wiele jak samych ludzi, każdy z nas może mieć swoje. Nie powinna więc dziwić rozbieżność opinii na temat braci Rodzeń. Pomimo iż obaj bracia są lekarzami medycyny, to ich podejście w środowisku lekarskim jest raczej mało popularne. Bracia Rodzeń są ogromnymi zwolennikami diety ketogenicznej, która pomimo milionów zwolenników na całym świecie, nadal jest bardzo kontrowersyjna. 

Dieta ketogeniczna nie jest szczególnie polecana przez lekarzy, a na pewno nie jest reklamowana jako jedyna słuszna dieta. Diety niskowęglowe, takie jak słynne keto nie są jedynym rozwiązaniem na pytanie “jak schudnąć”. 

Bracia Rodzeń – oszuści?

Kontrowersja otaczająca braci Rodzeń zdaje się jedynie pogłębiać w związku ze skandalem dotyczącym leków nasennych. W opublikowanym na ten temat filmie, bracia bardzo negatywnie wypowiadają się na ich temat, wskazują bezpośrednio, iż osoby przyjmujące leki nasenne skończą z uzależnieniem. 

Oczywiście stanowisko zajęte przez braci należy ocenić jednoznacznie negatywnie. Jako lekarze bracia Rodzeń powinni wiedzieć iż nie powinno się stygmatyzować osób z zaburzeniami psychicznymi czy innymi chorobami. Bracia Rodzeń jednoznacznie ocenili m.in. osoby z depresją jako ludzi nieposiadających silnej woli. Jako alternatywę dla leków nasennych zaproponowali suplementację magnezem. Warto przy tym wspomnieć, iż mimo posiadania tytułu lekarza medycyny, żaden z braci nie posiada specjalizacji w psychiatrii. 

Bracia Rodzeń – gdzie przyjmują?

Pomimo ogromnej popularności bracia pracują tylko i wyłącznie on-line. W internecie działają przy pomocy oficjalnego kanału na platformie YouTube oraz strony internetowej braciarodzen.pl. To właśnie tam znajdziemy sklep, w którym do kupienia są m.in. e-booki, jadłospisy oraz warsztaty. Na stronie znajduje się również zakładka dla lekarzy w której można znaleźć wiele potrzebnych informacji. 

Za to na kanale YouTube oraz ich kontach na innych social mediach poruszane są tematy m.in. diety i zdrowego odżywiania, w przystępny i prosty sposób, tak, aby żaden z obserwujących nie miał problemu ze zrozumieniem podnoszonych tematów. 

Bracia Rodzeń – dieta

Jak wskazaliśmy poniżej, bracia bliźniacy są ogromnymi zwolennikami diety ketogenicznej czyli diety niskowęglowej. Warto wskazać, iż nie istnieje porada dietetyczna odpowiednia dla każdego. Każdy organizm jest inny i do każdego należy podchodzić indywidualnie. Jedno jest pewne, aby schudnąć należy pozostać w deficycie kalorycznym. I tutaj zaczynają się problemy, gdyż zarówno tłuszcze, jak i białka, których jest w diecie keto bardzo dużo, nie sprawią, że magicznie pozbędziesz się kilogramów, gdyż tylko deficyt energetyczny za to odpowiada.

Sprawdź również – Patrick Yoka – wiek, wzrost, rodzice, dzieci, Kongo, reżyser, skąd pochodzi?

Bracia Rodzeń – jadłospis

Jak wspominaliśmy wyżej, na swojej stronie internetowej bracia Rodzeń w ich ofercie znajdziemy gotowe jadłospisy. Są one oczywiście płatne i odpowiadają przede wszystkim zainteresowaniom braci, a więc opierają się na diecie ketogenicznej. Taki jadłospis na pewno będzie obfitował w tłuszcze oraz białka, za to nie znajdziemy w nich wielu węglowodanów.

Reklama