Senuto – co to jest i do czego służy?

Senuto - co jest i do czego służy

Kolejnym narzędziem poza Ahrefs, Google Search Console, czy Google Analitycs, który zawiera szeroki zakres funkcji zarządczych w zakresie SEO oraz w trakcie przeprowadzania strategii marketingowej w wyszukiwarkach internetowych jest Senuto. Co to jest dokładnie i do czego służy? Wyjaśniamy w dalszej części wpisu!

Sprawdź również – co to jest Ahrefs?

Przede wszystkim Senuto to platforma analityczna, która jest oparta na podstawie big data oraz innowacyjne algorytmy machine learning. Obecnie Senuto jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do pozycjonowania, które jest wykorzystywane przez wielu specjalistów SEO w Polsce. 

Senuto – co to jest i do czego służy?

W takim razie, co to jest Senuto i do czego służy? Dzięki zaawansowanej technologii oraz rozbudowanym funkcjom Senuto pomaga w optymalizacji i pozycjonowaniu witryn oraz znacząco poprawia widoczność w rankingach wyszukiwarek. Do największych zalet Senuto zaliczyć można dostęp do bazy słów kluczowych, który jest niezbędnym krokiem w trakcie optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych. Funkcja ta umożliwia szczegółowe wyszukiwanie fraz kluczowych w oparciu o określoną domenę, adres URL, czy indywidualne wyrażenia. Co to jest i do czego służy Senuto w procesie optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych? W ten sposób można łatwiej zarządzać contentem, a następnie dopasowywać wg uznania tematyczną listę fraz. Dodatkowo narzędzie po wyszukaniu interesującej frazy udostępnia olbrzymią ilość danych, takich jak:

  • Wolumen średniej ilości wyszukiwań w Google na daną frazę.
  • Wartość określonej frazy kluczowej – jest to przybliżona wartość, jaką należałoby poświęcić na to, aby pojawić się w Google Ads i wygenerować odpowiedni ruch.
  • Ilość konkurentów, którzy pozycjonują się na określoną frazę.
  • Sezonowość wybranego słowa kluczowego w oparciu na miesiące.
  • Wskazanie witryn, które zajmują najlepsze pozycje w wyszukiwarce Google na określoną frazę.
  • Odpowiedniki słów kluczowych, które są powiązane ze sobą.

W odpowiedzi na pytanie “co to jest?” przede wszystkim Senuto ze względu na rozbudowane funkcje i możliwości jest chętnie polecanym narzędziem przez specjalistów SEO, ponieważ w szczegółowy sposób generuje raporty odnośnie analizowanej frazy kluczowej.

Senuto - co jest i do czego służy

Do czego służy Senuto? Na przykładzie wpisanej frazy „sukienki na wesele”, Senuto generuje propozycję podobnych, dzięki czemu pojawiają się większe możliwości związane z pozycjonowanie. Poza obszernymi funkcjami, które dotyczą analizy słów kluczowych, dzięki Senuto można również analizować konkurencję. Co za tym idzie dzięki odpowiednim funkcjom pojawia się możliwość na to, aby wykonać obszerne badanie określonej domeny, tym samym wygenerować raport odnośnie tego, na jakie dokładnie frazy kluczowe pozycjonuje się i jest widoczna dana domena w wyszukiwarkach internetowych.

Senuto to narzędzie, które jest bardzo chętnie wykorzystywane przez specjalistów SEO, copywriterów i do rozwijania strategii content marketingowej. Dzięki odpowiedniej analizie słów i pojawiających się trendów pojawia się szansa na to, aby zwiększyć i poprawić widoczność witryny w wyszukiwarkach.

Reklama